  • X2510WR-14SP-N0SN
X2510WR-14SP-N0SN
advertisement
Manufacturer No:
X2510WR-14SP-N0SN
Manufacturer:
XKB CONNECTIVITY
HK JDW NO:
15922-X2510WR-14SP-N0SN
Package:
Datasheet:
X2510WR-14SP-N0SN
Description:
2.54mm Wire to Board Connector (MX2510) Header, 90°, Vermillion Red, Short Back, Positive Bend, 14P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X2510WR-14SP-N0SN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Curved plug
  • Operating Temperature
    -25°C~+85°C
  • Part Status
    Active
  • Current Rating
    3A
  • Pin Count
    14
  • Product Type
    Wire to Board Connector
  • Voltage Rating
    250V