  • X2508WVS-02-9TSW
X2508WVS-02-9TSW
advertisement
Manufacturer No:
X2508WVS-02-9TSW
HK JDW NO:
15922-X2508WVS-02-9TSW
Package:
Datasheet:
X2508WVS-02-9TSW
Description:
2.50mm Wire to Board Connector (JST XA) Header, Vertical Mount 9T Material, 02P
Step5Bar-code shipping tag
X2508WVS-02-9TSW
    Select All
  • Mounting Type
    Standing sticker
  • Operating Temperature
    -25°C~+85°C
  • Current Rating
    3A
  • Pin Count
    2
  • Voltage Rating
    250V