  • X2508WV-07-N0SN
X2508WV-07-N0SN
advertisement
Manufacturer No:
X2508WV-07-N0SN
HK JDW NO:
15922-X2508WV-07-N0SN
Package:
Datasheet:
X2508WV-07-N0SN
Description:
2.50mm Wire to Board Connector (JST XA) Header, 180°,07P
Step5Bar-code shipping tag
X2508WV-07-N0SN
    Select All
  • Mounting Type
    Straight plug
  • Weight
    0.718
  • Operating Temperature
    -25°C~+85°C
  • Current Rating
    3A
  • Pin Count
    7
  • Voltage Rating
    250V