  • X24-009PKT-RA
X24-009PKT-RA
advertisement
Manufacturer No:
X24-009PKT-RA
HK JDW NO:
249-X24-009PKT-RA
Package:
Datasheet:
X24-009PKT-RA
Purchasing and Inquiry
X24-009PKT-RA Overview
It is a part of the XStream? series of RF transmitter and receivers.When the voltage for 7V~18V is provided, improved efficiency can be achieved.ISM applications can be downloaded from the wireless RF transmitter.
X24-009PKT-RA Features
XStream? series
X24-009PKT-RA Applications
There are a lot of Digi X24-009PKT-RA RF Transmitter applications.
  • Measuring instruments
  • Cellular infrastructure
  • Avionics
  • GLONASS
  • Microwave radios
  • WCDMA
  • Test Equipment
  • Wireless communications
  • GSM
  • Remote Control Systems
Step5Bar-code shipping tag
X24-009PKT-RA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2012
  • Voltage - Supply
    7V~18V
  • Frequency
    2.4GHz~2.4835GHz
  • Power - Output
    17dBm 50mW