  • X24-009PKI-R
X24-009PKI-R
advertisement
Manufacturer No:
X24-009PKI-R
Manufacturer:
Digi
HK JDW NO:
249-X24-009PKI-R
Purchasing and Inquiry
X24-009PKI-R Overview
XStream? series contain this RF transmitter and receiver.Providing 7V~18V with the correct supply voltage will improve efficiency.There are ISM applications available for the wireless RF transmitter.
X24-009PKI-R Features
XStream? series
X24-009PKI-R Applications
There are a lot of Digi X24-009PKI-R RF Transmitter applications.
  • Microwave radios
  • GPS
  • GLONASS
  • Test Equipment
  • Remote Control Systems
  • UMTS
  • Intermediate frequency (IF)
  • Ultra-Mobile PC
  • Keyless Entry Systems
  • Cellular infrastructure
Step5Bar-code shipping tag
X24-009PKI-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    23.999998g
  • Published
    2012
  • Series
    XStream™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ISM
  • Voltage - Supply
    7V~18V
  • Frequency
    2.4GHz~2.4835GHz
  • Function
    Transceiver, Modem
  • Interface
    RS-232, RS-485
  • Logic Function
    Transceiver
  • Power - Output
    17dBm 50mW