  • X1228V14-2.7
X1228V14-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X1228V14-2.7
HK JDW NO:
668-X1228V14-2.7
Package:
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
X1228V14-2.7
Description:
X1228 Real Time Clocks Alarm, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer
Step5Bar-code shipping tag
X1228V14-2.7
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Feature
    Alarm, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Clock/Calendar
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    X1228
  • Interface
    I2C, 2-Wire Serial
    YY-MM-DD-dd
  • Current - Timekeeping (Max)
    10μA~20μA @ 2.7V~5V
  • Voltage - Supply, Battery
    1.8V~5.5V