  • X1227V8IZ-2.7A
X1227V8IZ-2.7A
advertisement
Manufacturer No:
X1227V8IZ-2.7A
HK JDW NO:
668-X1227V8IZ-2.7A
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
X1227V8IZ-2.7A
Description:
X1227 Real Time Clocks Alarm, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer
Step5Bar-code shipping tag
X1227V8IZ-2.7A
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    X1227
  • Current - Timekeeping (Max)
    10μA~20μA @ 2.7V~5V
  • Voltage - Supply, Battery
    1.8V~5.5V