  • X1002H-07A-N0HF
X1002H-07A-N0HF
advertisement
Manufacturer No:
X1002H-07A-N0HF
Manufacturer:
XKB CONNECTIVITY
HK JDW NO:
15922-X1002H-07A-N0HF
Package:
Datasheet:
X1002H-07A-N0HF
Description:
1.00mm Wire to Board Connector(NH)HSG,Without Buckle,07P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
X1002H-07A-N0HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.043
  • Operating Temperature
    -25°C~+85°C
  • Part Status
    Active
  • Current Rating
    0.5A
  • Pin Count
    7
  • Product Type
    Wire to Board Connector
  • Voltage Rating
    50V