  • WXA-0059-20-2LL-CS2972
WXA-0059-20-2LL-CS2972
advertisement
Manufacturer No:
WXA-0059-20-2LL-CS2972
HK JDW NO:
798-WXA-0059-20-2LL-CS2972
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WXA-0059-20-2LL-CS2972
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.060 (1.52mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.007 0.18mm