  • WW7BJT10K0
WW7BJT10K0
advertisement
Manufacturer No:
WW7BJT10K0
HK JDW NO:
762-WW7BJT10K0
Package:
Axial
Datasheet:
WW7BJT10K0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10kOhm, 7W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WW7BJT10K0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WW
  • Size / Dimension
    0.312Diax1.000L 7.92mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7W
  • Packing Method
    TR, 11 INCH
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    7.7W
  • Lead Diameter
    0.91 mm