  • WW3AJT910R
WW3AJT910R
advertisement
Manufacturer No:
WW3AJT910R
HK JDW NO:
762-WW3AJT910R
Datasheet:
WW3AJT910R
Step5Bar-code shipping tag
WW3AJT910R
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    910Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Packing Method
    TR, 11 INCH
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3.4W
  • Lead Diameter
    0.81 mm