  • WW2JT4R00
WW2JT4R00
advertisement
Manufacturer No:
WW2JT4R00
HK JDW NO:
762-WW2JT4R00
Package:
Axial
Datasheet:
WW2JT4R00
Description:
Axial, Through Hole 4Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WW2JT4R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    WW
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.370L 3.96mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Diameter
    3.96mm