  • WW2FTR330
WW2FTR330
advertisement
Manufacturer No:
WW2FTR330
HK JDW NO:
762-WW2FTR330
Datasheet:
WW2FTR330
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW2FTR330
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
    WW
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.370L 3.96mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±90ppm/°C
  • Resistance
    330mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1.5W
  • Packing Method
    TR, 11 INCH
  • Max Power Dissipation
    1.5W
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    3.96mm