  • WW1FT90R9
WW1FT90R9
advertisement
Manufacturer No:
WW1FT90R9
HK JDW NO:
762-WW1FT90R9
Datasheet:
WW1FT90R9
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 90.9Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW1FT90R9
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    90.9Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    2.79mm