  • WW1FT787R
WW1FT787R
advertisement
Manufacturer No:
WW1FT787R
HK JDW NO:
762-WW1FT787R
Datasheet:
WW1FT787R
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 787Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW1FT787R
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    787Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    2.79mm