  • WW1FT68R1
WW1FT68R1
advertisement
Manufacturer No:
WW1FT68R1
HK JDW NO:
762-WW1FT68R1
Datasheet:
WW1FT68R1
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 68.1Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
WW1FT68R1
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    2.79mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
    WW
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.375L 2.79mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    68.1Ohm
  • Power Rating
    1W