  • WVM10FB12R0
WVM10FB12R0
advertisement
Manufacturer No:
WVM10FB12R0
HK JDW NO:
762-WVM10FB12R0
Package:
Radial
Datasheet:
WVM10FB12R0
Description:
Through Hole 12Ohms, 10W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WVM10FB12R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WVM
  • Size / Dimension
    0.634Lx0.480W 16.10mmx12.19mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    12Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    36.3982mm
  • Height Seated (Max)
    1.433 36.40mm
  • Length
    16.1036mm
  • Width
    12.192mm