  • WTSQ-10R0K-MP-A5
WTSQ-10R0K-MP-A5
advertisement
Manufacturer No:
WTSQ-10R0K-MP-A5
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-WTSQ-10R0K-MP-A5
Package:
Datasheet:
Description:
SINGLE-COIL SQUARE BASE WIRELESS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WTSQ-10R0K-MP-A5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Signal Transformer
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 85°C
  • Series
    WCC
  • Size / Dimension
    2.09" L x 2.09" W x 0.21" H (53.0mm x 53.0mm x 5.3mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    1 Coil, 2 Layer
  • Current Rating (Amps)
    7A
  • Function
    Transmitter
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    48mOhm Max