  • WSR2R4000FBA
WSR2R4000FBA
advertisement
Manufacturer No:
WSR2R4000FBA
HK JDW NO:
873-WSR2R4000FBA
Datasheet:
WSR2R4000FBA
Description:
WSR Series, Metal Element, 400mOhms, 2W, ±1%, -65°C~275°C
Quantity:
In Stock : 156
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
WSR2R4000FBA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527 J-Lead
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WSR
  • Published
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    400mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • Length
    11.56mm
  • Width
    6.98mm