  • WSR2R3650FBA
WSR2R3650FBA
advertisement
Manufacturer No:
WSR2R3650FBA
HK JDW NO:
873-WSR2R3650FBA
Datasheet:
WSR2R3650FBA
Step5Bar-code shipping tag
WSR2R3650FBA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527 J-Lead
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    365mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • Length
    11.56mm
  • Width
    6.98mm