  • WSR2R1820FEB
WSR2R1820FEB
advertisement
Manufacturer No:
WSR2R1820FEB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WSR2R1820FEB
Package:
4527 J-Lead
Datasheet:
WSR2R1820FEB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSR2R1820FEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Package / Case
    4527 J-Lead
  • Number of Pins
    4527
  • Supplier Device Package
    4527
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    WSR
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    182mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • Length
    11.56mm
  • Width
    6.98mm