  • WSN692788R70DEA
WSN692788R70DEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN692788R70DEA
HK JDW NO:
866-WSN692788R70DEA
Description:
Wirewound, 88.7Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN692788R70DEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    88.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W