  • WSN69276R800DEK
WSN69276R800DEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN69276R800DEK
HK JDW NO:
866-WSN69276R800DEK
Package:
6927
Datasheet:
Description:
Wirewound, 6.8Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN69276R800DEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W