  • WSN692766R50FEA
WSN692766R50FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN692766R50FEA
HK JDW NO:
866-WSN692766R50FEA
Datasheet:
WSN692766R50FEA
Description:
Wirewound, 66.5Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN692766R50FEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    66.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W