  • WSN6927121R0DEA
WSN6927121R0DEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN6927121R0DEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSN6927121R0DEA
Package:
6927
Datasheet:
WSN6927121R0DEA
Description:
Wirewound, 121Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSN6927121R0DEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    6927
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    121Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W