  • WSN4527R2000DBA
WSN4527R2000DBA
advertisement
Manufacturer No:
WSN4527R2000DBA
HK JDW NO:
866-WSN4527R2000DBA
Description:
Wirewound, 200mOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN4527R2000DBA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W