  • WSN45274R870DEB
WSN45274R870DEB
advertisement
Manufacturer No:
WSN45274R870DEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSN45274R870DEB
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 4.87Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSN45274R870DEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    4.87Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W