  • WSN45271K740JEK
WSN45271K740JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN45271K740JEK
HK JDW NO:
866-WSN45271K740JEK
Description:
Wirewound, 1.74kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN45271K740JEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    1.74kOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W