  • WSN251586R60FEA
WSN251586R60FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSN251586R60FEA
HK JDW NO:
866-WSN251586R60FEA
Datasheet:
WSN251586R60FEA
Description:
Wirewound, 86.6Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN251586R60FEA
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    86.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W