  • WSN251554R90JEK
WSN251554R90JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN251554R90JEK
HK JDW NO:
866-WSN251554R90JEK
Description:
Wirewound, 54.9Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN251554R90JEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    54.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W