  • WSN251541R00FEK
WSN251541R00FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN251541R00FEK
HK JDW NO:
866-WSN251541R00FEK
Datasheet:
WSN251541R00FEK
Description:
Wirewound, 41Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN251541R00FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    41Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W