  • WSN251526R10FEK
WSN251526R10FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN251526R10FEK
HK JDW NO:
866-WSN251526R10FEK
Description:
Wirewound, 26.1Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSN251526R10FEK
  • Power Rating
    1W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    26.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C