  • WSN251515R40DEK
WSN251515R40DEK
advertisement
Manufacturer No:
WSN251515R40DEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSN251515R40DEK
Package:
2515
Datasheet:
WSN251515R40DEK
Description:
Wirewound, 15.4Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSN251515R40DEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    15.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W