  • WSLT2010R1500FEB18
WSLT2010R1500FEB18
advertisement
Manufacturer No:
WSLT2010R1500FEB18
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WSLT2010R1500FEB18
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
WSLT-HP Series, Metal Element, 150mOhms, 1W, ±1%, -65°C~275°C
Quantity:
In Stock : 1489
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
WSLT2010R1500FEB18
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSLT-HP
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    150mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm