  • WSL2010R4900FTA
WSL2010R4900FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSL2010R4900FTA
HK JDW NO:
873-WSL2010R4900FTA
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
WSL2010R4900FTA
Description:
WSL Series, Metal Element, 490mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
WSL2010R4900FTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSL
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    490mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm