  • WSL2010R1000JEK
WSL2010R1000JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSL2010R1000JEK
HK JDW NO:
873-WSL2010R1000JEK
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
WSL2010R1000JEK
Description:
WSL Series, Metal Element, 100mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
WSL2010R1000JEK
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WSL
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    100mOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm