  • WSL2010R1000FTB
WSL2010R1000FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSL2010R1000FTB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WSL2010R1000FTB
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
WSL2010R1000FTB
Description:
WSL Series, Metal Element, 100mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
WSL2010R1000FTB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Number of Pins
    2010
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSL
  • Published
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    100mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm