  • WSL2010R0100DTB
WSL2010R0100DTB
advertisement
Manufacturer No:
WSL2010R0100DTB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WSL2010R0100DTB
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
WSL2010R0100DTB
Description:
WSL Series, Metal Element, 10mOhms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -65°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSL2010R0100DTB
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    10mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSL
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±0.5%