  • WSL1206R1500JEA18
WSL1206R1500JEA18
advertisement
Manufacturer No:
WSL1206R1500JEA18
HK JDW NO:
873-WSL1206R1500JEA18
Package:
Datasheet:
WSL1206R1500JEA18
Step5Bar-code shipping tag
WSL1206R1500JEA18
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSL-HP
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    150mOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm