  • WSL0603R0100DEA18
WSL0603R0100DEA18
advertisement
Manufacturer No:
WSL0603R0100DEA18
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WSL0603R0100DEA18
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
WSL0603R0100DEA18
Description:
WSL-HP Series, Metal Element, 10mOhms, 0.2W 1/5W, ±0.5%, -65°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSL0603R0100DEA18
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSL-HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    10mOhms
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Power Rating
    100mW
  • Height
    330μm
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm
  • Length
    1.52mm