  • WSHM2818R0499FEA
WSHM2818R0499FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSHM2818R0499FEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WSHM2818R0499FEA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
WSHM2818R0499FEA
Description:
WSHM2818 Series, Metal Element, 49.9mOhms, 7W, ±1%, -65°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSHM2818R0499FEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    2818
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSHM2818
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.181W 7.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    49.9mOhms
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    7W
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm