  • WSF2515280R0FKEK
WSF2515280R0FKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF2515280R0FKEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2515280R0FKEK
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Metal Film, 280Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSF2515280R0FKEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    280Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1W