  • WSF25151K050DKEK
WSF25151K050DKEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF25151K050DKEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF25151K050DKEK
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Metal Film, 1.05kOhm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSF25151K050DKEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2515
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.05kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1W