  • WSF20128R870DHEK
WSF20128R870DHEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF20128R870DHEK
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF20128R870DHEK
Step5Bar-code shipping tag
WSF20128R870DHEK
    2012
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.87Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C