  • WSF2012464R0FHEA
WSF2012464R0FHEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012464R0FHEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2012464R0FHEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 464Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012464R0FHEA
    2012
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    464Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C