  • WSF2012432R0FEEK
WSF2012432R0FEEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012432R0FEEK
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF2012432R0FEEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 432Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012432R0FEEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    432Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C