  • WSF2012402R0JKEB
WSF2012402R0JKEB
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012402R0JKEB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF2012402R0JKEB
Description:
FIXED RESISTOR WSF Series, Metal Film, 402Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012402R0JKEB
    2012
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    WSF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    402Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Molded Encapsulation
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W