  • WSF201239R20FHEA
WSF201239R20FHEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF201239R20FHEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF201239R20FHEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 39.2Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF201239R20FHEA
  • Resistance
    39.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    2012
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%