  • WSF2012332R0FKEA
WSF2012332R0FKEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF2012332R0FKEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF2012332R0FKEA
Package:
2012
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSF2012332R0FKEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2012
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    332Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C