  • WSF201230R10FKEB
WSF201230R10FKEB
advertisement
Manufacturer No:
WSF201230R10FKEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF201230R10FKEB
Description:
FIXED RESISTOR WSF Series, Metal Film, 30.1Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF201230R10FKEB
    Tape & Reel
  • Series
    WSF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    30.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Molded Encapsulation
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W